Staff Counsellors/Mentors

Department Of Commerce
Course Siliguri Sonada
B.Com Honours Program I Ms. Moushakhi Ray Ms. Yuvraj Chettri
B.Com Accountancy Part II Mr. Pawan Prasad Ms. Pinky Gupta
B.Com Accountancy Part III Mr. Sandeep Sundas Mr. Uday Mall
B.Com Management Part II Mr. Chandan Gupta Ms. Pinky Gupta
B.Com Management Part III Ms. Rumi Paul Choudhury Mr. Uday Mall
B.Com Finance Part II Ms. Risha Chettri Ms. Sreha Agrawal
B.Com Finance Part III Mr. Surendra Kr Saha Mr. Uday Mall
B.Com Program I Ms. Gunjan Agarwal Mr. Yuvraj Chettri
B.Com General Part II Ms. Tanisha Kansal Ms. Pinky Gupta
B.Com General Part III Mr. Prasenjeet Bhowmick Mr. Uday Mall
Department Of Business Administration
Course Siliguri Sonada
BBA First Year Mr. Shomik Saha Mr. Dhiren Newar
BBA Second Year Mr. Anirban Ghosh Ms. Pemba Sherpa
BBA Third Year Mr. Patrick Johnson Ms. Tshering Sherpa
Department Of Humanities
Course Siliguri Sonada
English Honours Part I Mr. Peter Lepcha Mr. Vasudeva Naidu
English Honours Part II Ms. Somashree Sarkar Dr. Terence Mukhia
English Honours Part III Ms. Gunjeet Aurora Mrs. Bedika Rai
Masters in English Ms. Gunjeet Aurora
Political Science Honours Part I Dr. Veera Lobo Mr. Pawan Rai
Political Science Honours Part II Ms. Bikas Sharma Mr. Romana Lepcha
Political Science Honours Part III Mr. Biju Mathew Ms. Manisha T.
Education Honours Part I Ms. Priya Topno Mr. Pritam Barla
Education Honours Part II Ms. Ganga Parajuli Ms. Choden Yolmo
Education Honours Part III Mr. Nimden Sherpa Ms. Sradha Pradhan
Geography Honours Part I Ms. Saptami Sarkar
Geography Honours Part II Dr. Riti Moktan
Geography Honours Part III Mr. Bipul Chettri
Psychology Honours Part I Mr. Dipankar Rai
Psychology Honours Part II Ms. Alisha Chettri
Psychology Honours Part III Mr. Anuraag Lama
Mass Communication Honours Part I Mr. Ravi Bhusan Singh Mr. Privat Giri
Mass Communication Honours Part II Mr. Md. Johaed Ms. Shruti Chettri
Mass Communication Honours Part III Mr. Ugyal T Lama Yolmo
History Honours Part I Ms. Manisha Pradhan Mr. Keshav Pradhan
History Honours Part II Fr. Babu Joseph SDB Mr. Prakash Rai
History Honours Part III Ms. Yachana Lama Ms. Prayana S.
Sociology Honours Part I Ms. Pratistha Dewan Ms. Nomu Sherpa
Sociology Honours Part II Mr. Vivek Kalikotey Ms. Srijana Sarki
Sociology Honours Part III Mr. Debaditya Dutta Ms. Sumina Chettri
BA General Part I,II & III Ms. Rachel Sitling Mr. Prashant Rai
Department Of Science
Course Siliguri Sonada
BCA/B.Sc. CS I Mr. Tanay Bhadra Mr. Bryan Kerr
BCA Second Year Mr. Subhajit Bose Mr. Nikhil Pradhan
BCA Third Year Mr. Dhirodutta Subba Mr. Anirban Maitra
B.Sc. Computer Science Part II Ms. Yadika Prasad
B.Sc. Computer Science Part III Mr. Abhijeet Dey
B.Sc. Mathematics Part I Mr. Debdut Sengupta
B.Sc. Mathematics Part II Ms. Snighdha Roy
B.Sc. Mathematics Part III Mr. Subhojit Paul