Staff Counsellors/Mentors

<td< width=”40%”>

BCA/B.Sc. CS I<td< width=”40%”>B.Sc.I

Department Of Commerce
CourseSiliguriSonada
B.Com Honours Program I

Mr.Surendra Saha

Ms.Gunjan Agarwal

Mr.Manoresh
B.Com Accountancy Part II

Ms.Rumi PC

Ms.Tanisha Kansal

Mr.Manoresh T.
B.Com Accountancy Part IIIDr.Moushakhi R.Mr. Uday Mall
B.Com Management Part IIIMr.Sandeep S.Ms.Pinky Gupta
B.Com Finance Part IIIMs.Risha ChetriMr. Uday Mall
B.Com Program IMr.Prasenjit B.Ms.Shreya N
B.Com General Part IIMs.Priyanka ShawMs. Pinky Gupta
B.Com General Part IIIMr. Chandan GuptaMr. Uday Mall
Department Of Business Administration
CourseSiliguriSonada
BBA First YearMr.Dipankar RudraMr. Dhiren Newar
BBA Second YearMr. Rupam MajumdarMr.Dhiren N.
BBA Third YearMr. Anirban GhoshMs. Tshering Sherpa
Department Of Humanities
CourseSiliguriSonada
English Honours Part IMr. Peter LepchaMr. Vasudeva Naidu
English Honours Part IIMs. Somashree SarkarDr. Terence Mukhia
English Honours Part IIIMs. Monika RanaMrs. Bedika Rai
Masters in EnglishMs. Gunjeet Aurora Mehta
Political Science Honours Part IDr. Veera LoboMr. Pawan Rai
Political Science Honours Part IIMs. Bikas SharmaMs.Jessica M.
Political Science Honours Part IIIMs.Shruti SharmaDr.Romana L.
Education Honours Part IMs. Priya TopnoFr.Jagjivan
Education Honours Part IIMs. Ganga ParajuliMs. Choden Yolmo
Education Honours Part IIIMs. Nimden SherpaMs. Sradha Pradhan
Masters in EducationMs.Priya Topno
Geography Honours Part IMr. Santanu Paul
Geography Honours Part IIMs.Srijana Sinha
Geography Honours Part IIIMr. Bipul Chettri
Psychology Honours Part IMr. Dipankar Rai
Psychology Honours Part IIMs. Alisha Chettri
Psychology Honours Part IIIFr.(Dr.) James Chacko SDB
Masters in PsychologyFr.(Dr.)James Chacko SDB
Mass Communication Honours Part IMr. Ravi Bhushan SinghMr. Privat Giri
Mass Communication Honours Part IIMs.Mingma LPMs. Shruti Chettri
Mass Communication Honours Part IIIMs.Rochelle Lepcha
History Honours Part IMs. Manisha PradhanMr. Pukar T.
History Honours Part IIFr. (Dr.)Babu Joseph SDBMr. Prayash R.
History Honours Part IIIMr.Barun RoyMs. Prayana S.
Sociology Honours Part IMs. Pratistha DewanMs. Nomu Sherpa
Sociology Honours Part IIMr. Vivek KalikoteyMs. Samip C.
Sociology Honours Part IIIMs.Rachel SS.Ms. Sumina Chettri
BA General Part I,II & III

Ms. Nimden Sherpa

Ms.Manisha Pradhan

Mr. Prashant Rai

Ms.Bandana L.

Department Of Science
CourseSiliguriSonada
BCA First YearMr. Tanay BhadraMr. Bryan Kerr
BCA Second YearMr. Subhajit BoseMr. Nikhil Pradhan
BCA Third YearMr. Dhirodatta SubbaMr. Bryan kerr
B.Sc Computer Science part IMs.Yadika PrasadMs.Priyadarshini
B.Sc. Computer Science Part IIMr.Abhijit Dey 
B.Sc. Computer Science Part IIIMr. Dhirodatta S. 
B.Sc. Mathematics Part IMr. Debdut Sengupta 
B.Sc. Mathematics Part IIMs. Snighdha Roy 
B.Sc. Mathematics Part IIIMr. Subhajit Paul 
B.Sc. Physics part IMr.Siddarth Rai 
B.Sc. Physics Part IIMr. Siddhart Rai